Peyzaj Tasarım ve Uygulama

Peyzaj Tasarım ve Uygulama

Peyzaj mimarlığı çalışmalarında en önemli yer, bitkilerindir. Özellikle estetik ve fonksiyonel mekanların oluşturulmasında bitkilerin rolü büyük olmakta ve peyzajda kullanılan taş, duvar, yapı gibi sert zemin ve malzemelerin yumuşatılmasında önemli yer almaktadırlar. Bitkiler, sert malzemeleri yumuşatıp, onları daha doğal ve insana yakın duruma getirmektedir. Bitkiler, bu özelliklerini ancak belirli bir zaman sürecinde gerçekleştirmekte ve peyzaja dördüncü boyutu, zamanı kazandırmaktadır.

Peyzaj çalışmalarında kullanılan bitkiler ile yapılar ve mekanlar birbirinden ayrılabilir ya da tam tersine bütünleşebilir. Bitkilerin doku, renk, form, ölçü, çeşitlilik gibi özellikleriyle bahçelerde çarpıcı mekanlar oluşmaktadır.

Tekirdağ Peyzaj, peyzaj uygulama projeleri tamamlanmış alanların profesyonel ekipman ve saha operatörleri ile birlikte, müşteri iletişimini koparmadan, uygulama süresini özenle takip ederek, minimum hatayla, peyzaj projelerini hayata geçirmektedir. Mevcut peyzaj alanlarının aylık ve dönemlik bakım ihtiyaçları için ilaçlama, gübreleme, budama, sulama ve yenileme çalışmaları ile peyzaj uygulamalarını sürdürülebilir hale getirmektedir. Uygulama öncesi, sonrası ve ihtiyaç duyulan tasarım analizleri konusunda da danışmanlık hizmeti vermektedir..